Škotska 2009

Predlozi za putovanja, izleti informacije za moto skupove
Post Reply
velimlje
Silovatelj krivina
Silovatelj krivina
Posts: 537
Joined: 27 May 2009 17:19

Re: Skotska 2009

Post by velimlje »

-
Ujutro smo krenuli pravo prema Glasgow
Smatra se kao glavni grad , po velicini i snazi industrije , ali je daleko od Edinburgha po lepoti ...
Inace , imaju interesantne ‘’kucice’’ u koje se valjda nekada sakrila milicija zimi , ne izgledaju kao da su jos u upotrebi ..
-
Image
-
-
kratko smo obisli grad
-
Image
-
Image
-
Image
-
Image
-
-
i dosli do nekakve galerije
-
Image
-
-
velimlje
Silovatelj krivina
Silovatelj krivina
Posts: 537
Joined: 27 May 2009 17:19

Re: Skotska 2009

Post by velimlje »

-
gde su veseljaci prosle noci postavili kapu konjaniku , da ne kisne :lol:
-
Image
-
prosetali smo jos malo gradom
-
Image
-
Image
-
Image
-
-
popili zadnji expreso za sledecih par dana , jer nema teorije da dobijete solidnu kafu po selima Skotske , i krenuli dalje
-
Image
-
Image
-
Image
-
-
velimlje
Silovatelj krivina
Silovatelj krivina
Posts: 537
Joined: 27 May 2009 17:19

Re: Skotska 2009

Post by velimlje »

-
i ubrzo , uz jedan od njihovih ‘’Loch’’-ova stigli do sela Inveraray
Inace , to sa tim Lochovima je totalna zbrka , neki su jezera , a neki more , jedino mozete da zakljucite po plimi i oseci , koja je ovde par metara , inace oni ne prave razlike ... :D
-
Image
-
Image
-
Image
-
-
Kratko smo stali kod dvorca pre tog sela
-
Image
-
Image
-
Image
-
Image
-
-
velimlje
Silovatelj krivina
Silovatelj krivina
Posts: 537
Joined: 27 May 2009 17:19

Re: Skotska 2009

Post by velimlje »

-
Taj dan bila je nedelja , pa su se mnogi motoristi provozali iz Glasgowa
-
Image
-
Image
-
Image
-
Image
-
Image
-
Image
-
Image
-
-
Sa ovim policajcem je bila interesantna prica ... U selu , pokraj obale nalazi se WC , onaj na placanje , posto kapacitet dve seoske kafane ocigledno ne zadovoljava broj turista . Mora da je neko preskocio onu sipku gde treba da se plati , pa je WC tetka zvala muriju , a ovaj dasa se sjurio ko da je neko nekog ubio ... nema sanse da se tako nesto vidi u nekom normalnom gradicu ... :D
-
velimlje
Silovatelj krivina
Silovatelj krivina
Posts: 537
Joined: 27 May 2009 17:19

Re: Skotska 2009

Post by velimlje »

-
A u selu moze i da se vidi zanimljiv nacin susenja vesa , samo kod oseke ...:D
-
Image
-
Kratki odmor ...
-
Image
-
Image
-
Image
-
Image
-
-
Odatle , broj motorista se znatno proredio , prvo smo prosli pored ostataka dvorca Kilchurn
-
Image
-
Image
-
-
velimlje
Silovatelj krivina
Silovatelj krivina
Posts: 537
Joined: 27 May 2009 17:19

Re: Skotska 2009

Post by velimlje »

-
pa svratili do Centra za zastitu morskih zivotinja u Oban-u , najvise su nas interesovale foke , mada je izpao glavna atrakcija ovaj macak , kako kazu zene koje tu rade , on je komsijski , ali mu se tu vise svida ..
Pitam se zasto , ili koliko on pojede riba koje su za foke ? :D
-
Image
-
-
sve u svemu , fokama nista ne fali , a on se ionako ne opterecuje nicim ...
-
Image
-
Image
-
Image
-
Image
-
-
velimlje
Silovatelj krivina
Silovatelj krivina
Posts: 537
Joined: 27 May 2009 17:19

Re: Skotska 2009

Post by velimlje »

-
Sledece , Castle Stalker , ako vas interesuje , mozete pronaci na netu , jako lep mali dvorac , nekada skoro totalna rusevina , ali ga je pocetkom proslog veka kupio neki mornariski officir i divno sredio . Posete samo uz predhodnu najavu , a ako se ne varam film sa Seanom Connerijem i Katerinom Zeta Jones , onaj o kradi na milenijum , neznam kako je to prevedeno kod nas , je sniman tu ...
-
Image
-
Image
-
-
sunce je vec bilo na zalasku , pa mi fotografije nisu bas uspele , evo vam jedna sa interneta , ovako bi to trebalo da izgleda
-
Image
-
-
Odatle smo uz malu pus pauzu , dal uz more ili jezero , neznam ... :D krenuli dalje
-
Image
-
Image
-
-
velimlje
Silovatelj krivina
Silovatelj krivina
Posts: 537
Joined: 27 May 2009 17:19

Re: Skotska 2009

Post by velimlje »

-
prema nasoj sledecoj destinaciji za taj dan Fort William
-
Image
-
Image
-
Image
-
-
gde smo , izbliza videli cupavo skotsko govedo , kojega inace ima na svakom koraku
-
Image
-
Image
-
-
Fort William se inace nalazi tacno pored najvislje planine u Velikoj Britaniji , Ben Nevis sa citavih 1344 metra visine :mrgreen:
-
Image
-
-
Evo i slike dela puta , oko 150 km do Glasgowa to jutro nisam ni ucrtao ...
-
Image
-
-
velimlje
Silovatelj krivina
Silovatelj krivina
Posts: 537
Joined: 27 May 2009 17:19

Re: Skotska 2009

Post by velimlje »

-
Te veceri , rekli su nam da smo dobro pogodili vreme dolazka , jer su zadnja dva-tri dana prva u proslih 6 meseci da nije padala kisa , bar malo ... :o ;)
-
Putem prema trajektu u selu Mallaig , obisli smo i vijadukt u Glenfinnan-u gde je snimljen voz na putu za skolu carobnjaka u filmovima Harija Potera . Nemate pojma koliko puta sam morao to da gledam :D
Inace , iz Fort Williama do Mallaiga vozi parni voz , turisticka atrakcija , koji je zahvaljujuci popularnosti iz filma Hari Potter ubitacno skup ... Mislim da je karta u jednom pravcu skoro 100 funti ??? :o
-
Ovako viadukt izgleda iz voza , da ga lakse prepoznate , ako ste gledali film .. slika sa interneta ...
-
Image
-
-
Vijadukt se nalazi na kraju divnog zaliva , na samoj obali mora nalazi se spomenik pomorcima , Glenfinnan monument , a sa preke strane puta je vijadukt ...
-
Image
-
Image
-
Image
-
Image
-
Image
-
Image
-
Image
-
-
fotograf se nesto smrzo ... :D
-
Image
-
-
Put odatle do Mallaiga je jednom recju FENOMENALAN , vozio sam malo brze , pa fotograf nije rizikovao slikanje :D
A na trajektu bilo je drustva za naseg magarca
-
Image
-
Image
-
-
velimlje
Silovatelj krivina
Silovatelj krivina
Posts: 537
Joined: 27 May 2009 17:19

Re: Skotska 2009

Post by velimlje »

-
Sa trajekta pruza se lep pogled natrag na selo Mallaig , otok Rum , a uskoro i na destinaciju , selo Armadale na otoku Skye , u kome i nije bilo kuca da mogu da se slikaju , nego samo par jedrilica ... pustos ...
-
Image
-
Image
-
Image
-
Image
-
Image
-
Image
-
-
Post Reply