Page 3 of 5

Re: akcije 2014-deda mrazevi i ostalo

Posted: 05 Nov 2014 08:57
by Madza
Rvasanin wrote:Pade na 'm... Do sad smo uvijek donirali institucijama, koje se između ostalog, finansiraju iz budžeta, koje imaju redovne donatore itd. Ne kažem da naša (ne)skromna pomoć nije dobrošla, ali ipak su to institucije koje imaju svoj budžet, zagarantovani. Da li možda, evo samo kao prijedlog, možemo da organizujemo dolazak recimo 5 najugroženijih porodica po prijedlogu Centra za socijalni rad ili već neke od institucija koje se bave socijalnim slučajevima sa sjevera zemlje i organizujemo druženje u Podgorici, i tom prilikom im uručimo pomoć u novcu, garderobi, hrani, knjigama i stvarima za školu, pošaljemo tu đecu na Verušu preko Dječijeg saveza ili što već oni navedu kao potrebno? Na ovaj način bismo mogli da organizujemo defile kroz grad, okupimo se u velikom broju, pomognemo ljudima kojima je pomoć zaista potrebna i na kraju krajeva organizujemo druženje. Eto, pade mi na pamet, pa udrite.
Super predlog,ali bojim se da cemo naici na problem.U prosloj akciji "pomoc samohranim majkama" kada smo krenuli da urucujemo donaciju,ljudi nisu htjeli da se slikaju!Objasnili smo im da i mi nekome polazemo racune i da napravimo jednu simbolicnu sliku oni nikako nisu htjeli.Tako da se bojim da na tom javnom urucivanju donacije ne bude problema zbog kamera,aparata,itd.

Nas narod hoce da mu se da i ukaze pomoc,ali da drzi neki lazni ponos.Samo kazem da mozda naidjemo na nerazumijevanje i nezahvalnost u nekom smislu.
Vrlo osjetljiva stvar sudeci po tome sto smo nas trojica zatekli,ali opet ne mora da znaci mozda ljudi dodju ili mi kod njih.

Re: akcije 2014-deda mrazevi i ostalo

Posted: 05 Nov 2014 09:28
by Rvasanin
Naravno, treba i to uzeti u obzir, dobra napomena. Što znam, viđite sami, što god da odlučite, kao i uvijek, tu sam.

Re: akcije 2014-deda mrazevi i ostalo

Posted: 05 Nov 2014 10:16
by NikGold
pomazemo li zbog slikanja, ako je zbog toga ja odustajem
grdan sam previse :D

Re: akcije 2014-deda mrazevi i ostalo

Posted: 05 Nov 2014 10:42
by ice
NikGold wrote:pomazemo li zbog slikanja, ako je zbog toga ja odustajem
grdan sam previse :D
Ima i nas grdnih dosta al sponzore to ne zanima Image

Re: akcije 2014-deda mrazevi i ostalo

Posted: 06 Nov 2014 08:20
by Madza
NikGold wrote:pomazemo li zbog slikanja, ako je zbog toga ja odustajem
grdan sam previse :D
Tebe cemo u fotoshop sredit ;) ne pomazemo zbog slikanja,jbo slikanje,ali sto kaze Ice hoce i sponzori da vide i da se vide!
Sto se mene tice nikad se ne slikali.
Ovo mi radimo iz humanosti,ali i da skrenemo paznju na sebe kao saobracajno i drustveno ugrozenu zajednicu!

Re: Одг: akcije 2014-deda mrazevi i ostalo

Posted: 06 Nov 2014 10:55
by veskotg
Rvasanin wrote:Pade na 'm... Do sad smo uvijek donirali institucijama, koje se između ostalog, finansiraju iz budžeta, koje imaju redovne donatore itd. Ne kažem da naša (ne)skromna pomoć nije dobrošla, ali ipak su to institucije koje imaju svoj budžet, zagarantovani. Da li možda, evo samo kao prijedlog, možemo da organizujemo dolazak recimo 5 najugroženijih porodica po prijedlogu Centra za socijalni rad ili već neke od institucija koje se bave socijalnim slučajevima sa sjevera zemlje i organizujemo druženje u Podgorici, i tom prilikom im uručimo pomoć u novcu, garderobi, hrani, knjigama i stvarima za školu, pošaljemo tu đecu na Verušu preko Dječijeg saveza ili što već oni navedu kao potrebno? Na ovaj način bismo mogli da organizujemo defile kroz grad, okupimo se u velikom broju, pomognemo ljudima kojima je pomoć zaista potrebna i na kraju krajeva organizujemo druženje. Eto, pade mi na pamet, pa udrite.
Dobra ideja, i nije nova. Mislim da tim ljudima ipak treba dati materijalnu(veći dio) i novčanu pomoć, na adresu. Samim tim, trebalo bi im to uručiti na "kućni prag". Jedini problem je to "rasplinjavanje" zbog isporuka i organizovanja uručenja pomoći jer bi trebala žestoka organizacija a za to nije niko spreman, kraj godine je i to...
Što reče Freeman, ja sam i mislio na dom u B. Polju,i mislim da SOKOLOVI nemaju ništa protiv toga da oni budu ti koji će ovo "odraditi" na Śeveru.
Sad, ideja da se pomogne ustanovama koje su na budžetu je, opet kažem, ideja za dalju razradu jer svi koji ulažu tamo rade na infrastrukturi i ostalim detaljima koji im daju osnovne uslove života, a mi bismo im pružili neka "zadovoljstva" i po kojima bi nas, "možda" pamtili.
Što se tiče slikanja, mislim da je dovoljno slikati stvari koje će se donirati, pomenuti organizaciju i organizatora i da će to sigurno biti dovoljno. Prilog o moto zajednici bi radile TV stanice, ima ih dosta zainteresovanih i to bi bila još jedna tema za razmišljanje, odnosno da mi ispred svih motorista napravimo saopštenje u kome bismo detaljno sve naše probleme i potrebe iznijeli, kao i skrenuti pažnju na to da pojedinačni slučajevi nisu ogledalo svih nas.
Rvasanin wrote:Pade na 'm... Do sad smo uvijek donirali institucijama, koje se između ostalog, finansiraju iz budžeta, koje imaju redovne donatore itd. Ne kažem da naša (ne)skromna pomoć nije dobrošla, ali ipak su to institucije koje imaju svoj budžet, zagarantovani. Da li možda, evo samo kao prijedlog, možemo da organizujemo dolazak recimo 5 najugroženijih porodica po prijedlogu Centra za socijalni rad ili već neke od institucija koje se bave socijalnim slučajevima sa sjevera zemlje i organizujemo druženje u Podgorici, i tom prilikom im uručimo pomoć u novcu, garderobi, hrani, knjigama i stvarima za školu, pošaljemo tu đecu na Verušu preko Dječijeg saveza ili što već oni navedu kao potrebno? Na ovaj način bismo mogli da organizujemo defile kroz grad, okupimo se u velikom broju, pomognemo ljudima kojima je pomoć zaista potrebna i na kraju krajeva organizujemo druženje. Eto, pade mi na pamet, pa udrite.

Re: akcije 2014-deda mrazevi i ostalo

Posted: 06 Nov 2014 10:56
by veskotg
Rvasanin wrote:Pade na 'm... Do sad smo uvijek donirali institucijama, koje se između ostalog, finansiraju iz budžeta, koje imaju redovne donatore itd. Ne kažem da naša (ne)skromna pomoć nije dobrošla, ali ipak su to institucije koje imaju svoj budžet, zagarantovani. Da li možda, evo samo kao prijedlog, možemo da organizujemo dolazak recimo 5 najugroženijih porodica po prijedlogu Centra za socijalni rad ili već neke od institucija koje se bave socijalnim slučajevima sa sjevera zemlje i organizujemo druženje u Podgorici, i tom prilikom im uručimo pomoć u novcu, garderobi, hrani, knjigama i stvarima za školu, pošaljemo tu đecu na Verušu preko Dječijeg saveza ili što već oni navedu kao potrebno? Na ovaj način bismo mogli da organizujemo defile kroz grad, okupimo se u velikom broju, pomognemo ljudima kojima je pomoć zaista potrebna i na kraju krajeva organizujemo druženje. Eto, pade mi na pamet, pa udrite.
Dobra ideja, i nije nova. Mislim da tim ljudima ipak treba dati materijalnu(veći dio) i novčanu pomoć, na adresu. Samim tim, trebalo bi im to uručiti na "kućni prag". Jedini problem je to "rasplinjavanje" zbog isporuka i organizovanja uručenja pomoći jer bi trebala žestoka organizacija a za to nije niko spreman, kraj godine je i to...
Što reče Freeman, ja sam i mislio na dom u B. Polju,i mislim da SOKOLOVI nemaju ništa protiv toga da oni budu ti koji će ovo "odraditi" na Śeveru.
Sad, ideja da se pomogne ustanovama koje su na budžetu je, opet kažem, ideja za dalju razradu jer svi koji ulažu tamo rade na infrastrukturi i ostalim detaljima koji im daju osnovne uslove života, a mi bismo im pružili neka "zadovoljstva" i po kojima bi nas, "možda" pamtili.
Što se tiče slikanja, mislim da je dovoljno slikati stvari koje će se donirati, pomenuti organizaciju i organizatora i da će to sigurno biti dovoljno. Prilog o moto zajednici bi radile TV stanice, ima ih dosta zainteresovanih i to bi bila još jedna tema za razmišljanje, odnosno da mi ispred svih motorista napravimo saopštenje u kome bismo detaljno sve naše probleme i potrebe iznijeli, kao i skrenuti pažnju na to da pojedinačni slučajevi nisu ogledalo svih nas.

Re: akcije 2014-deda mrazevi i ostalo

Posted: 06 Nov 2014 11:21
by sLowRider
A da se kontaktira osoba tipa direktor npr doma u BP pa se posjeti, pa se obidje i vidi sto toj djeci fali... Tipa los im je WC, odradit to, fali im kos ili go za teren, tabla ili sl, pa im to donirat... Ne bih ja davao pare nikome, da me ko sto pita a ne pita me niko nista. Srdacno.

Re: akcije 2014-deda mrazevi i ostalo

Posted: 06 Nov 2014 12:43
by DrMracni
Odlican predlog naravno.
Znam da djeci u Bijeloj uvijek nedostaje garderobe, deterdzenta... ali paznje najvise. svi ste vidjeli osmjehe i uzbudjenje djece kad nas vide. to im sugurno mnogo znaci!

Mozda pomoci porodicama a u B. Polje otici motorima?

Re: akcije 2014-deda mrazevi i ostalo

Posted: 06 Nov 2014 13:15
by caesar
Evo i mog predloga:

Pošto ima dosta djece u CG koja čekaju neku operaciju u inostranstvu, da sve pare koje skupimo uplatimo za jednoga koga ocjenimo (uz stručnu pomoć) da mu je najpotrebnije i najhitnije. Napravimo u nekom kafiću matine sa deda mrazevima gdje bi tog mališana ugostili i priredili mu nezaboravno druženje sa dedamrazevima i motorima. Prihod od alkoholisanja da ide u istu svrhu u saradnji sa izabranim lokalom.Uručiti veliki ček ka u amerčkim filmovima, slikati se i ljepota božija.

Svima treba pažnja i materijalna pomoć ali ja mislim da treba prvo da pomognemo onima kojima je potrebno zdravlje. Eto toliko.