Zabrana prolaza motorom kroz centar-grad!!!

Uslovi na putu, Vasa iskustva i savjeti za lakse prezivljavanje na 2 tocka...
Locked
User avatar
caesar
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader
Posts: 1013
Joined: 06 Jul 2010 14:11
Vozim: GSX-R 1000 K6
Location: Podgorica
Contact:

Re: Zabrana prolaza motorom kroz centar-grad!!!

Post by caesar »

Za protest sam tu jer dopis po pretpostavci nece upaliti.
AMAT VICTORIA CURAM
Horsepower is how fast you hit the wall, torque is how far you take the wall with you.
User avatar
ice
NLB Moderator
Posts: 2486
Joined: 28 Jan 2009 15:40
Vozim: BMW S1000XR
Location: Podgorica, MNE

Re: Zabrana prolaza motorom kroz centar-grad!!!

Post by ice »

Prvo sam jutros dobio info o ovoj temi od Madze i ne vjerovah, pa sam pogledao temu, pa opet imadoh sumnje, pa sam sad pošao do grada i uvjerio se u sve ovo što pričate. Stomak me boli, da imam načina nekako da istresem bijes iz sebe bilo bi veoma dobro... al ok, ajmo polako.
Odmah sam zvao komunalnu policiju a oni me prebaciše na Sekretarijat za komunalne poslove i saobraćaj. Ok, zovem i njih, predstavljam se i spajaju me sa izvjesnim g. Pavle Medenicom. Objašnjava mi kako su znakove postavili na osnovu naređenja iz Uprave Policije, ime- Ilija Janjušević.
"To nije jedan faktor već postoji komisija koja se sastavila, a u toj su komisiji razne auto škole i udruženja koji su odlučili da je bezbjednost na većem nivou ovako".
Ljudi, postavljeni su znakovi a ovo nije izašlo u Službeni list i dok je tako ovi znakovi NE MOGU DA VAŽE. Do tada ćemo se obratit svim nadležnima koji su odgovorni za ovu glupost

Edit: u bijesu napisah za službeni list ali nisam bio u pravu. praštajte
User avatar
caesar
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader
Posts: 1013
Joined: 06 Jul 2010 14:11
Vozim: GSX-R 1000 K6
Location: Podgorica
Contact:

Re: Zabrana prolaza motorom kroz centar-grad!!!

Post by caesar »

Nisam siguran da postavljanje novih znakova mora izaci u sluzbenom listu. :think:
Ovaj Janjusevic je zaguljen i dosledan ali nisam siguran koliko pametan.
AMAT VICTORIA CURAM
Horsepower is how fast you hit the wall, torque is how far you take the wall with you.
Ivan V
Biker wannabe
Biker wannabe
Posts: 54
Joined: 10 Sep 2009 18:30

Re: Zabrana prolaza motorom kroz centar-grad!!!

Post by Ivan V »

Ukoliko ova represija opstane, motociklistička zajednica će izgubiti svaku šansu za ostvarivanje prava, molbi i ponuda kakve god vrste.

Ovu situaciju treba shvatiti ozbiljno.
User avatar
SuperMoto_Fan
Grijač guma
Grijač guma
Posts: 445
Joined: 01 May 2009 23:54
Vozim: Honda NX650-Dominator

Re: Zabrana prolaza motorom kroz centar-grad!!!

Post by SuperMoto_Fan »

Ima li vajde da pisemo kakvu peticiju da micu ovo, ili nesto slicno? :roll:
User avatar
VeDzA
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader
Posts: 1428
Joined: 19 Apr 2010 14:06
Vozim: Yamaha XTZ 750 ST
Honda XR 400 R
Location: Podgorica

Re: Zabrana prolaza motorom kroz centar-grad!!!

Post by VeDzA »

Treba napisat da se oslobode zabrane Bul. Sv. Petra Cetinjskog i Bul.Ivana Crnojevica,jer nam nece uslisit sve zabrane da se ukinu,sanse nema.Vidjeh jutros i ne mogu vjerovat da su takvu glupost napravili zatvorivsi ove bulevare. :doh:
User avatar
sLowRider
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader
Posts: 1941
Joined: 24 Apr 2009 15:02
Vozim: GO!!!!!!!
Location: Podgorica

Re: Zabrana prolaza motorom kroz centar!!!

Post by sLowRider »

Madza wrote:
sLowRider wrote:J dopise!
Ja bi da upalimo motore i blokiramo saobracaj ispred nekog znaka, tipa zabranjeno nam je dalje, a mi postujemo propise.
Image

Eto tako.
Bogumi gledajuci nacine, jedini koji kod nas uspijeva je ovaj. Ovo nije demokratsko drustvo, nadam se da ce to jednog dana svima biti jasno, samo da tad ne bude kasno. Svako se odje igra i izigrava sefa, a dok je tako, ovakve ce se stvari desavat.
Pozdrav,
odo do Zabjela preko Maslina, Konika, Starog Aerodroma, Tuskog.
Hold your horses, man
Freeride
User avatar
ice
NLB Moderator
Posts: 2486
Joined: 28 Jan 2009 15:40
Vozim: BMW S1000XR
Location: Podgorica, MNE

Re: Zabrana prolaza motorom kroz centar-grad!!!

Post by ice »

koliko danas biće im proslijeđen dopis u kom ćemo ih fino zamolit da nam dostave dokumentaciju đe/kad/ko je odgovoran za donošenje ove odluke. U zakonskoj obavezi su da nam odgovore pa da vidimo njihove argumente...
mozgali smo pola sata i ni jednog jedinog logičnog odgovora nismo mogli nać zašto bi neko nešto ovako uradio. ako neko ima ideju molim neka je stavi ođe i prosvijetli nas
User avatar
vuk
Silovatelj krivina
Silovatelj krivina
Posts: 590
Joined: 09 Apr 2009 13:40
Vozim: Karivolicu
Location: Podgorica

Re: Zabrana prolaza motorom kroz centar-grad!!!

Post by vuk »

Već sam rekao u ovoj temi: siguran sam da je odluka donešena jer su se ljudi koji žive ili rade u centru žalili na ogromnu buku koju stvaraju napaljeni momčići sa prepravljanim auspusima, praveći po 100 krugova kroz centar dnevno. Plus što takva pojava čak i plaši ljude.

Sad, to je otprilike isto kao da Italija zabrani ulaz Crnogorcima jer je dosta šanera išlo odavde da krade tamo, znači - loše i naopako, ali meni su makar razlozi jasni.

Rekao bih da je prilično zajebana situacija za protest, jer sam siguran da će 80% stanovnika Podgorice na ovu zabranu reagovati sa "neka su, vakat je bilo", pa bi javni protest sa vožnjom motora i sl., koliko god bio opravdan, zapravo bio i kontraproduktivan.
Ovo se može riješiti samo na fino, objasniti da je zapravo samo mali procenat motorciklista taj koji teroriše čulo sluha građanima centra, dok su ostalo uglavnom ozbiljni ljudi, koji plaćaju i registraciju i porez i ovo-ono... Neka probaju da, kao sva EU, saobraćajcima daju uređaje za mjerenje buke u decibelima i sl.
Last edited by vuk on 18 Mar 2011 14:37, edited 1 time in total.
User avatar
ice
NLB Moderator
Posts: 2486
Joined: 28 Jan 2009 15:40
Vozim: BMW S1000XR
Location: Podgorica, MNE

Re: Zabrana prolaza motorom kroz centar-grad!!!

Post by ice »

biće vrlo brzo i na forum i u nadležne uprave
Locked