Page 5 of 7

Re: Pukla guma Keshi na putu zabljak mojkovac.

Posted: 21 Aug 2015 18:44
by Kesha
Nije pukla ovđe.

Image

Smijem li ovo vozit?

Re: Pukla guma Keshi na putu zabljak mojkovac.

Posted: 21 Aug 2015 20:24
by ramaro
Dobro je to, nije preduboko, a ionako je pri ivici koja se skoro ne koristi.
Ali, ako si zabrinut, kupi novu, a tu daj meni pošto je moja na nuli. ;-)

Re: Pukla guma Keshi na putu zabljak mojkovac.

Posted: 21 Aug 2015 21:25
by Kesha
ramaro wrote:Dobro je to, nije preduboko, a ionako je pri ivici koja se skoro ne koristi.
Ali, ako si zabrinut, kupi novu, a tu daj meni pošto je moja na nuli. ;-)
Uzmi ti krajeve, ja ću sredinu...

Re: Pukla guma Keshi na putu zabljak mojkovac.

Posted: 01 Sep 2015 21:46
by Kesha
Kupljen za 7eura kod Vujačića, na Jugopetrolovim pumpama je nešto oko 7,50 eura.
Rok trajanja tri godine, ovaj je proizveden u martu 2014. sad viđeh na dnu konzerve. Na njoj nema rok trajanja, već "tri godine" piše na našoj deklaraciji koja je nalijepljena i sa koje se ljušte slova, koja su ionako presitna.
Gumu postaviti na mjesto đe je probušena, prije toga izvaditi ekser ili šta li je već probilo, bocu dobro protresti i prišarafiti pipak na ventil. Onda se špricne.
Voziti odmah i ne brzinama preko 50km/h, da se primi latex, a ubrzo potom i pripumpati gumu đe se može, veli.

Image

Po inernetu ih ima i za manje para, različiti proizvođači i veličine boce.
Kolika bi trebala za gumu od FAP-a?

Ova tema je već pomenuta prethodno u dva navrata ovđe
http://www.nolimitbikers.com/forum/view ... =21&t=5926" onclick="window.open(this.href);return false;
i ovđe
http://www.nolimitbikers.com/forum/view ... =21&t=3063" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Pukla guma Keshi na putu zabljak mojkovac.

Posted: 17 Nov 2015 22:19
by Kesha
Kesha wrote:I pumpa, montažna.
Model: Luta pumpa. To na rumunskom znači "trkačka".
A di-smr ka jeftina Kineska.
Na pijaci 4 eura - sniženo na 3,5.
Ova pumpa gume od kola, motora, bicikla i lopte plus!

Image

Pucaj sad, gumo jedna
Ovaa pumpa - pumpa samo do 2,2bara.

Re: Pukla guma Keshi na putu zabljak mojkovac.

Posted: 18 Nov 2015 09:21
by jovan
Ovo ti je jeftina fals pumpa rumunska, ja sam kupio original kinesku na pijaci, platio sam je 3 eura :)
Ali se dobro pokazala, bas dobro pumpa, a moze i dosta veliki pritisak da postigne, ja sam je probao do 3 bara, lako postigne taj pritisak, mogla je jos dosta preko toga.

Re: Pukla guma Keshi na putu zabljak mojkovac.

Posted: 18 Nov 2015 09:41
by Kesha
jovan wrote:Ovo ti je jeftina fals pumpa rumunska, ja sam kupio original kinesku na pijaci, platio sam je 3 eura :)
Ali se dobro pokazala, bas dobro pumpa, a moze i dosta veliki pritisak da postigne, ja sam je probao do 3 bara, lako postigne taj pritisak, mogla je jos dosta preko toga.
Tražio sam najsličniju opisu koji si dao...
Stavi sliku, da je prepoznam na pjaci, ako možeš. "original kineska" :D
I ova je dobra, montažna, i 2bara će doves do kuće.
Doduše bole 3,5€.

Re: Pukla guma Keshi na putu zabljak mojkovac.

Posted: 18 Nov 2015 09:47
by Kesha
Ovim uređejem sam mjerio pritisak
Image
Sa pijace isto, cijena 5€.
Bilo je i za 2 i 2,50€ ali su izgledali dosta jadno.
Ovaj ima kutiju, mjeri do 7,5bara (ustvari kg/cm2), metalno kućište.
Ne piše marka?!
Izbaždaren je tako što smo mjerili istu gumu sa još jednim mjeračem - i pokazali oba isto.

Re: Pukla guma Keshi na putu zabljak mojkovac.

Posted: 18 Nov 2015 10:21
by NikGold
aa a nista metoda ofrlje

Re: Pukla guma Keshi na putu zabljak mojkovac.

Posted: 07 Jan 2016 21:33
by Kesha
Kesha wrote:
Kesha wrote:I pumpa, montažna.
Model: Luta pumpa. To na rumunskom znači "trkačka".
A di-smr ka jeftina Kineska.
Na pijaci 4 eura - sniženo na 3,5.
Ova pumpa gume od kola, motora, bicikla i lopte plus!

Image

Pucaj sad, gumo jedna
Ovaa pumpa - pumpa samo do 2,2bara.
Crkla pumpa. Nemojte kupovat ovu. Nije ni jedno pumpanje odradila ljucki.
Ima li preporuka: Mala, kompaktna, da može 3bara da napumpa. Ili makar 2,5?