Zabrana prolaza motorom kroz centar-grad!!!

Uslovi na putu, Vasa iskustva i savjeti za lakse prezivljavanje na 2 tocka...
Locked
User avatar
DrMracni
NLB Moderator
Posts: 5758
Joined: 03 Feb 2009 09:19
Vozim: KTM 990 Adventure
KTM 350 Freeride
Location: Niksic - Kotor
Contact:

Re: Zabrana prolaza motorom kroz centar-grad!!!

Post by DrMracni »

zivimo u drzavi bez demokratije. sto me najvise boli u svemu ovome...

red bi bio mirnim primjerom im pokazemo na kojem nivou su im svijest i odluke, ako i tada ne bude niko umio to da razumije onda naravno na ulicu!

putuj evropo...
Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!
http://www.monteguide.me" onclick="window.open(this.href);return false; - Motorbike Tours Montenegro https://www.facebook.com/monteguide/" onclick="window.open(this.href);return false;
Bosko
Silovatelj krivina
Silovatelj krivina
Posts: 837
Joined: 20 Dec 2009 21:01

Re: Zabrana prolaza motorom kroz centar-grad!!!

Post by Bosko »

Ja bih vas sve zamolio samo da ne prodje ovo kao i vecina stvari do sad,da se prica 3 dana i to je to. Meni iskreno centar ne treba za motor ali me strah da ce se ovo prosirit na mnoge ulice i da ce ovaj znak zamijenit lezece policajce i zato treba sto prije reagovat kako ne bi otislo toliko daleko da se ne moze vratit!
kopljas
NLB Moderator
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009 22:10
Vozim: Honda Africa Twin RD07
Location: Podgorica

Re: Zabrana prolaza motorom kroz centar-grad!!!

Post by kopljas »

Pa dopis je otisao, e sad, sta dalje. Mislim da su po zakonu o dostupnosti informacija duzni da nam daju info o odluci u roku od 14 dana. E sad bi valjalo.privatnim kanalima cackati da to dobijemo sto pre, kako bi se pravilno postavili.
User avatar
VeDzA
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader
Posts: 1428
Joined: 19 Apr 2010 14:06
Vozim: Yamaha XTZ 750 ST
Honda XR 400 R
Location: Podgorica

Re: Zabrana prolaza motorom kroz centar-grad!!!

Post by VeDzA »

Filip wrote:Nije to nikakvo opravdanje da im buka smeta, nema zakona protiv tutnjave od 5 sekundi, nije to trokadero pa prekid muzike u 01h, ili da je mozda bezbijednost ugrozena jer neko brzo prodje motorom... Sto radi seljaci sa AMG, Golfovima gti, e36 pored Beka, Trendija, ex Mimija???

Zakoni protiv buke postoje odavno.Doticnim vozacima,nikad se ne mze desit ovakva situacija,jer ipak su automobili u pitanju.Motocikli su relativno novina kod nas,cak i medju mojim drugovima(vrsnjacima) postoje predrasude tipa"motor je smrt",pa mozete zamislit sa kakvom su tek lakocom cikice donijeli ovakvu odluku(cast starijim bajkerima :) )
Podrzavam zabranu za ul. Slobode i Njegosevu,ali ostalo je apsurd,narocito bulevari :evil:
User avatar
Filip
Biker wannabe
Biker wannabe
Posts: 73
Joined: 30 Dec 2010 18:16
Vozim: Spyder 50cc
Location: Podgorica TP

Re: Zabrana prolaza motorom kroz centar-grad!!!

Post by Filip »

uh nadam se da ne pokrenuh politicko pitanje jer mi to ni na karju pameti nije bilo....

znam za zakone ali mislim da se to odnosi na konstantnu buku a ne nesto ssto traje vrlo kratko...
User avatar
Space Director
NLB Moderator
Posts: 2502
Joined: 03 Feb 2009 13:18
Vozim: TDM 900
Location: Podgorica, Crna Gora
Contact:

Re: Zabrana prolaza motorom kroz centar-grad!!!

Post by Space Director »

NikGold wrote:Ajde da ne trčimo pred rudu . Nadležni za postavljamje kako horizontalne tako i vertikalne signalizacije u gradu je preduzeće Putevi , zvao sam ih i dobio odgovor da su oni samo izvršioci a nalagoidavac je Sekreterijat za komunalne poslove i saobracaj odnosno Komunalna policija . Dakle drugari to su adrese na koje treba uputiti žalbe i vidjeti kako i štooo


Siguran sam da ovo ima samo veze sa time sto su poceli da naplacuju parking, pa je ovo jedan od nacina da nam otmu novac.
Nema problema, neka ne moze da se parkira u centru, ali onda neka smanje registraciju za 80%.
I kad stojim tesko me pratiti...
NikGold
NLB Moderator
Posts: 3803
Joined: 11 Feb 2009 10:11
Vozim: Uvijek prljavu Hondu xr650r

Re: Zabrana prolaza motorom kroz centar-grad!!!

Post by NikGold »

Sad sam kontaktirao i jednog od nas koji je advokat i popizdio je do bola jer je po vas dan na skuteru. Rekao je ce da vidi sa pravne strane sto se moze ....
+1389+
User avatar
Slowhand
Silovatelj krivina
Silovatelj krivina
Posts: 655
Joined: 23 Mar 2009 21:16
Vozim: Honda CB1000 Big1

Re: Zabrana prolaza motorom kroz centar-grad!!!

Post by Slowhand »

Strašna stvar, žao mi je što se tek sada uključih, ali u dopisima treba istaći par stvari


1. Problem buke motora se ne može riješiti ukidanjem saobraćaja motora, već decibel metrima za motore (kao svugdje u okruženju)
2. Svi motori plaćaju registraciju, što im daje zakonsko pravo korišćenja kolovoza, isto kao i automobili, ovo je diskriminacija

Ja sam da ovo baš naglasimo prilikom DDK (nikako da ga otkazujemo), gostuje se na par jutarnjih programa itd, to se može organizovati.

Pozzz
A gdje ide ovaj put.......
User avatar
SteX
Grijač guma
Grijač guma
Posts: 182
Joined: 10 Mar 2011 22:16
Vozim: KTM 6225SMC '07

Re: Zabrana prolaza motorom kroz centar-grad!!!

Post by SteX »

^^ a ko ce gostovat.
ne treba nikoga mladjega sa motorom jel taj nishta nece uradit, kao npr ja dodjem sa 21godinom i motorom naravno da ce svima bit u glavi da letim svuga, treba neko sa motorom poslom odijelom i preko 30 godina da bude lice situacije sa nashe strane.

barem ja tako mislim... :ugeek:
Never Regret anything you do, because in the end those are the things that make you who you are.
#11
http://www.facebook.com/stexmne
kopljas
NLB Moderator
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009 22:10
Vozim: Honda Africa Twin RD07
Location: Podgorica

Re: Zabrana prolaza motorom kroz centar-grad!!!

Post by kopljas »

Cekaj bre , poenta je da ako su oni losi, mi nismo. Postoji neki tok koji je red postovati, ako oni nece. Dopis, ako to ne urodi plodom, onda idu mediji pa ulica.. ili da svi odmah izadjemona ulicu, a onda se to iskoristi protiv nas: neozbiljni ne postuuu procedure, nismo nista trazili, a bunimo se i slicno.

A sto se tice njihovih obaveza, svi znamo da njih realno zabole.. moze im se kad smo takvi...
Locked