Ohrid 2010.
-
TNT
- Biker wannabe

- Posts: 93
- Joined: 07 Sep 2009 14:32
Re: Ohrid 2010.
Odlicna ideja da se produzi za Meteore to me je u stvari stvarno i privuklo da vam se pridruzim, znaci ako ima mjesta
u coporu i ja bi vam se pridruzio, 90% posto je da cu ic a 10% da necu radi finansija....ali smislit cu ja nesto dotad
. Nego recite mi kako stojimo sa ulaskom u Grcku tj mislim na garantne listove ili sta vec trebamo prvo dobit ili sad po novome mozemo se zaletit s pasosima i uletit kad god 
- DrMracni
- NLB Moderator
- Posts: 5758
- Joined: 03 Feb 2009 09:19
- Vozim: KTM 990 Adventure
KTM 350 Freeride - Location: Niksic - Kotor
- Contact:
Re: Ohrid 2010.
za ulazak u Grcku nijesam 100% siguran, ali mislim da nam nece praviti probleme. a iako nas vrate da smo zdravo 
Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!
http://www.monteguide.me" onclick="window.open(this.href);return false; - Motorbike Tours Montenegro https://www.facebook.com/monteguide/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.monteguide.me" onclick="window.open(this.href);return false; - Motorbike Tours Montenegro https://www.facebook.com/monteguide/" onclick="window.open(this.href);return false;
- Hogar
- Test vozač kaskader

- Posts: 1255
- Joined: 03 Nov 2009 13:38
- Vozim: Suzuki V Strom 650 - 2017.
- Location: Podgorica, MNE
Re: Ohrid 2010.
Ono sto nas dvoje svakako namjeravamo, a preporucio bih i ostalima, je da izvade putno zdravstveno osiguranje. Nije preskupo, moze da se izvadi na godinu dana (ko planira da putuje), a moze i krace, a, zlu ne trebalo, moze valjati, makar da nas puste preko grane.
- DrMracni
- NLB Moderator
- Posts: 5758
- Joined: 03 Feb 2009 09:19
- Vozim: KTM 990 Adventure
KTM 350 Freeride - Location: Niksic - Kotor
- Contact:
Re: Ohrid 2010.
tacno!Hogar wrote:Ono sto nas dvoje svakako namjeravamo, a preporucio bih i ostalima, je da izvade putno zdravstveno osiguranje. Nije preskupo, moze da se izvadi na godinu dana (ko planira da putuje), a moze i krace, a, zlu ne trebalo, moze valjati, makar da nas puste preko grane.
Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!
http://www.monteguide.me" onclick="window.open(this.href);return false; - Motorbike Tours Montenegro https://www.facebook.com/monteguide/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.monteguide.me" onclick="window.open(this.href);return false; - Motorbike Tours Montenegro https://www.facebook.com/monteguide/" onclick="window.open(this.href);return false;
-
fat boy
- Test vozač kaskader

- Posts: 1059
- Joined: 19 Feb 2009 12:00
- Vozim: Opet mali strom
- Location: Bd
Re: Ohrid 2010.
Kod mene su šanse: 10% - mogu, 100% - ne mogu
Od dokumentacije samo pasoš, ali... može da zapne oko međunarodne vozačke, međunarodnog punomoćja za motor...
mada iz mojeg skorašnjeg iskustva 20 eura zamjenjuje svaki papir
Od dokumentacije samo pasoš, ali... može da zapne oko međunarodne vozačke, međunarodnog punomoćja za motor...
mada iz mojeg skorašnjeg iskustva 20 eura zamjenjuje svaki papir
- Hogar
- Test vozač kaskader

- Posts: 1255
- Joined: 03 Nov 2009 13:38
- Vozim: Suzuki V Strom 650 - 2017.
- Location: Podgorica, MNE
Re: Ohrid 2010.
Ajde, ajde, Fat Boy, sve je to 30 minuta i 50ak eura u AMSCG!!!fat boy wrote:Kod mene su šanse: 10% - mogu, 100% - ne mogu![]()
Od dokumentacije samo pasoš, ali... može da zapne oko međunarodne vozačke, međunarodnog punomoćja za motor...
mada iz mojeg skorašnjeg iskustva 20 eura zamjenjuje svaki papir
-
TNT
- Biker wannabe

- Posts: 93
- Joined: 07 Sep 2009 14:32
Re: Ohrid 2010.
DrMracni wrote:za ulazak u Grcku nijesam 100% siguran, ali mislim da nam nece praviti probleme. a iako nas vrate da smo zdravo
Kad sam u decembar isao za Skoplje zbog isteklog zelenog kartona (jbg mislio sam da ovaj prethodni vlasnik sto ga je i registrovao nekoliko dana prije nego sam ga kupio da mi je i dao zeleni koji vazi bar 6 mjeseci) a on mi lik dao vec istekli tada kada sam ga kupovao a ja budala neprovjeravao pa su me ladno vratili sa makedonske granice od koje je Skoplje bilo udaljeno samo 10km
- wulfy
- NLB Moderator
- Posts: 4275
- Joined: 29 Jan 2009 14:03
- Vozim: Aprilia Pegaso 650 Strada
- Location: Budva - MNE
- Contact:
Re: Ohrid 2010.
Po pravilu na svakoj granici od ,,papira'' je potrebno sledeće:
- pasoš
- zeleni karton
- saobraćajna dozvola
- medjunarodna vozačka dozvola
- medjunarodno ovlašcenje (ukoliko nije registrovan na vaše ime, ovo važi i za vozila uzeta na lizing)
- naljepnica MNE na zadnjem djelu vozila
Praksa je pak nešto drugačija, u 90% (ma i više) slučajeva tražen mi je samo pasoš i zeleni karton i ponekad i vozačka (obična) da provjere imam li A kategoriju. Dakle, vrlo rijetko se traže svi ovi ,,papiri'' te se granica uglavnom može preći bez, ali u slučaju da se traži, a nema se nešto od rečenog zna da bude frustrijaće (sa graničarima nema rasprave i oni su uvjek upravu).
Još nešto: NOVAC. Za mnoge države postoji donji limit, recimo u Hrvatsku se ne može ući ako se nema minimum 175 eura (po osobi), za Italiju je mislim 200 eura (i ta suma važi za većinu Evropskih država). I ovo se vrlo rijetko traži ali bolje imati sve. Ja u zadnjih 5 godina nikad nisam pokazao medjunarodno ovlašćenje jer mi ga niko nikad nije tražio, u tom periodu morao sam jedno 5-6 puta pokazati novac (jedanput sam vraćen jer nisam imao dovoljno za ulaz u HR), a međunarodnu vozačku sam pokazivao 1 (i slovima jedan) put u istom periodu.
- pasoš
- zeleni karton
- saobraćajna dozvola
- medjunarodna vozačka dozvola
- medjunarodno ovlašcenje (ukoliko nije registrovan na vaše ime, ovo važi i za vozila uzeta na lizing)
- naljepnica MNE na zadnjem djelu vozila
Praksa je pak nešto drugačija, u 90% (ma i više) slučajeva tražen mi je samo pasoš i zeleni karton i ponekad i vozačka (obična) da provjere imam li A kategoriju. Dakle, vrlo rijetko se traže svi ovi ,,papiri'' te se granica uglavnom može preći bez, ali u slučaju da se traži, a nema se nešto od rečenog zna da bude frustrijaće (sa graničarima nema rasprave i oni su uvjek upravu).
Još nešto: NOVAC. Za mnoge države postoji donji limit, recimo u Hrvatsku se ne može ući ako se nema minimum 175 eura (po osobi), za Italiju je mislim 200 eura (i ta suma važi za većinu Evropskih država). I ovo se vrlo rijetko traži ali bolje imati sve. Ja u zadnjih 5 godina nikad nisam pokazao medjunarodno ovlašćenje jer mi ga niko nikad nije tražio, u tom periodu morao sam jedno 5-6 puta pokazati novac (jedanput sam vraćen jer nisam imao dovoljno za ulaz u HR), a međunarodnu vozačku sam pokazivao 1 (i slovima jedan) put u istom periodu.
brum brum brm brm brrrrrrrrrrrrrm.... i kez od uva do uva
- Hogar
- Test vozač kaskader

- Posts: 1255
- Joined: 03 Nov 2009 13:38
- Vozim: Suzuki V Strom 650 - 2017.
- Location: Podgorica, MNE
Re: Ohrid 2010.
wulfy wrote: - pasoš check
- zeleni karton check
- saobraćajna dozvola check
- medjunarodna vozačka dozvola check
- medjunarodno ovlašcenje (ukoliko nije registrovan na vaše ime, ovo važi i za vozila uzeta na lizing) ne treba mi
- naljepnica MNE na zadnjem djelu vozila ovo nemam
Nekoliko puta su me pitali na raznoraznim granicama za novac. Ja sam uvijek prolazio kada samo pokazem kreditne kartice. Sa njima nikad nije bilo problema.wulfy wrote: Još nešto: NOVAC. Za mnoge države postoji donji limit, recimo u Hrvatsku se ne može ući ako se nema minimum 175 eura (po osobi), za Italiju je mislim 200 eura (i ta suma važi za većinu Evropskih država). I ovo se vrlo rijetko traži ali bolje imati sve. Ja u zadnjih 5 godina nikad nisam pokazao medjunarodno ovlašćenje jer mi ga niko nikad nije tražio, u tom periodu morao sam jedno 5-6 puta pokazati novac (jedanput sam vraćen jer nisam imao dovoljno za ulaz u HR), a međunarodnu vozačku sam pokazivao 1 (i slovima jedan) put u istom periodu.
Za ovo me bas interesuje, jel mora biti, kako negdje procitah, crna slova na bijeloj pozadini, ili su prihvatljive i oni moderni dizajni, koji se obicno rade katerom, recimo siva slova na crnom kuferu ili crna slova na sivom autu (kao recimo ova na fotki)????wulfy wrote: - naljepnica MNE na zadnjem djelu vozila

- jagerbd
- NLB Moderator
- Posts: 1108
- Joined: 18 Feb 2009 08:28
- Vozim: Speed triple 1050 - 2005
Vespa PX 200 - 1987
Re: Ohrid 2010.
e rasprrave oko puta u Ohrid.....ljudi pratim ovo mjesecima, ni ovi nasi sto putuju oko svijeta nemaju dilema ovoliko 
Speed triple 1050 2005
Vespa PX 200 1987
Vespa PX 200 1987