Ohrid 2010.

Predlozi za putovanja, izleti informacije za moto skupove
Post Reply
TNT
Biker wannabe
Biker wannabe
Posts: 93
Joined: 07 Sep 2009 14:32

Re: Ohrid 2010.

Post by TNT »

Odlicna ideja da se produzi za Meteore to me je u stvari stvarno i privuklo da vam se pridruzim, znaci ako ima mjesta :D u coporu i ja bi vam se pridruzio, 90% posto je da cu ic a 10% da necu radi finansija....ali smislit cu ja nesto dotad ;) . Nego recite mi kako stojimo sa ulaskom u Grcku tj mislim na garantne listove ili sta vec trebamo prvo dobit ili sad po novome mozemo se zaletit s pasosima i uletit kad god :lol:
User avatar
DrMracni
NLB Moderator
Posts: 5758
Joined: 03 Feb 2009 09:19
Vozim: KTM 990 Adventure
KTM 350 Freeride
Location: Niksic - Kotor
Contact:

Re: Ohrid 2010.

Post by DrMracni »

za ulazak u Grcku nijesam 100% siguran, ali mislim da nam nece praviti probleme. a iako nas vrate da smo zdravo :)
Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!
http://www.monteguide.me" onclick="window.open(this.href);return false; - Motorbike Tours Montenegro https://www.facebook.com/monteguide/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Hogar
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader
Posts: 1255
Joined: 03 Nov 2009 13:38
Vozim: Suzuki V Strom 650 - 2017.
Location: Podgorica, MNE

Re: Ohrid 2010.

Post by Hogar »

Ono sto nas dvoje svakako namjeravamo, a preporucio bih i ostalima, je da izvade putno zdravstveno osiguranje. Nije preskupo, moze da se izvadi na godinu dana (ko planira da putuje), a moze i krace, a, zlu ne trebalo, moze valjati, makar da nas puste preko grane.
User avatar
DrMracni
NLB Moderator
Posts: 5758
Joined: 03 Feb 2009 09:19
Vozim: KTM 990 Adventure
KTM 350 Freeride
Location: Niksic - Kotor
Contact:

Re: Ohrid 2010.

Post by DrMracni »

Hogar wrote:Ono sto nas dvoje svakako namjeravamo, a preporucio bih i ostalima, je da izvade putno zdravstveno osiguranje. Nije preskupo, moze da se izvadi na godinu dana (ko planira da putuje), a moze i krace, a, zlu ne trebalo, moze valjati, makar da nas puste preko grane.
tacno!
Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!
http://www.monteguide.me" onclick="window.open(this.href);return false; - Motorbike Tours Montenegro https://www.facebook.com/monteguide/" onclick="window.open(this.href);return false;
fat boy
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader
Posts: 1059
Joined: 19 Feb 2009 12:00
Vozim: Opet mali strom
Location: Bd

Re: Ohrid 2010.

Post by fat boy »

Kod mene su šanse: 10% - mogu, 100% - ne mogu :mrgreen:
Od dokumentacije samo pasoš, ali... može da zapne oko međunarodne vozačke, međunarodnog punomoćja za motor...
mada iz mojeg skorašnjeg iskustva 20 eura zamjenjuje svaki papir :lol:
User avatar
Hogar
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader
Posts: 1255
Joined: 03 Nov 2009 13:38
Vozim: Suzuki V Strom 650 - 2017.
Location: Podgorica, MNE

Re: Ohrid 2010.

Post by Hogar »

fat boy wrote:Kod mene su šanse: 10% - mogu, 100% - ne mogu :mrgreen:
Od dokumentacije samo pasoš, ali... može da zapne oko međunarodne vozačke, međunarodnog punomoćja za motor...
mada iz mojeg skorašnjeg iskustva 20 eura zamjenjuje svaki papir :lol:
Ajde, ajde, Fat Boy, sve je to 30 minuta i 50ak eura u AMSCG!!! :D
TNT
Biker wannabe
Biker wannabe
Posts: 93
Joined: 07 Sep 2009 14:32

Re: Ohrid 2010.

Post by TNT »

DrMracni wrote:za ulazak u Grcku nijesam 100% siguran, ali mislim da nam nece praviti probleme. a iako nas vrate da smo zdravo :)

Kad sam u decembar isao za Skoplje zbog isteklog zelenog kartona (jbg mislio sam da ovaj prethodni vlasnik sto ga je i registrovao nekoliko dana prije nego sam ga kupio da mi je i dao zeleni koji vazi bar 6 mjeseci) a on mi lik dao vec istekli tada kada sam ga kupovao a ja budala neprovjeravao pa su me ladno vratili sa makedonske granice od koje je Skoplje bilo udaljeno samo 10km :cry: :cry: :cry: , to je tako bilo frustrirajuce da nebih volio to opet prozivljavat, tako da ako je neko upucen u ovo za Grcku neka objavi sve potrebne podatke o papirima koji su potrebni za to da ne bi doslo do nemogucnosti stizanja do zeljene destinacije jer stvarno steta je to neobici radi sitnica s papirima koje svi mozemo na vrijeme zavrsiti.
User avatar
wulfy
NLB Moderator
Posts: 4275
Joined: 29 Jan 2009 14:03
Vozim: Aprilia Pegaso 650 Strada
Location: Budva - MNE
Contact:

Re: Ohrid 2010.

Post by wulfy »

Po pravilu na svakoj granici od ,,papira'' je potrebno sledeće:

- pasoš
- zeleni karton
- saobraćajna dozvola
- medjunarodna vozačka dozvola
- medjunarodno ovlašcenje (ukoliko nije registrovan na vaše ime, ovo važi i za vozila uzeta na lizing)
- naljepnica MNE na zadnjem djelu vozila


Praksa je pak nešto drugačija, u 90% (ma i više) slučajeva tražen mi je samo pasoš i zeleni karton i ponekad i vozačka (obična) da provjere imam li A kategoriju. Dakle, vrlo rijetko se traže svi ovi ,,papiri'' te se granica uglavnom može preći bez, ali u slučaju da se traži, a nema se nešto od rečenog zna da bude frustrijaće (sa graničarima nema rasprave i oni su uvjek upravu).


Još nešto: NOVAC. Za mnoge države postoji donji limit, recimo u Hrvatsku se ne može ući ako se nema minimum 175 eura (po osobi), za Italiju je mislim 200 eura (i ta suma važi za većinu Evropskih država). I ovo se vrlo rijetko traži ali bolje imati sve. Ja u zadnjih 5 godina nikad nisam pokazao medjunarodno ovlašćenje jer mi ga niko nikad nije tražio, u tom periodu morao sam jedno 5-6 puta pokazati novac (jedanput sam vraćen jer nisam imao dovoljno za ulaz u HR), a međunarodnu vozačku sam pokazivao 1 (i slovima jedan) put u istom periodu.
brum brum brm brm brrrrrrrrrrrrrm.... i kez od uva do uva
User avatar
Hogar
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader
Posts: 1255
Joined: 03 Nov 2009 13:38
Vozim: Suzuki V Strom 650 - 2017.
Location: Podgorica, MNE

Re: Ohrid 2010.

Post by Hogar »

wulfy wrote: - pasoš check
- zeleni karton check
- saobraćajna dozvola check
- medjunarodna vozačka dozvola check
- medjunarodno ovlašcenje (ukoliko nije registrovan na vaše ime, ovo važi i za vozila uzeta na lizing) ne treba mi
- naljepnica MNE na zadnjem djelu vozila ovo nemam
wulfy wrote: Još nešto: NOVAC. Za mnoge države postoji donji limit, recimo u Hrvatsku se ne može ući ako se nema minimum 175 eura (po osobi), za Italiju je mislim 200 eura (i ta suma važi za većinu Evropskih država). I ovo se vrlo rijetko traži ali bolje imati sve. Ja u zadnjih 5 godina nikad nisam pokazao medjunarodno ovlašćenje jer mi ga niko nikad nije tražio, u tom periodu morao sam jedno 5-6 puta pokazati novac (jedanput sam vraćen jer nisam imao dovoljno za ulaz u HR), a međunarodnu vozačku sam pokazivao 1 (i slovima jedan) put u istom periodu.
Nekoliko puta su me pitali na raznoraznim granicama za novac. Ja sam uvijek prolazio kada samo pokazem kreditne kartice. Sa njima nikad nije bilo problema.
wulfy wrote: - naljepnica MNE na zadnjem djelu vozila
Za ovo me bas interesuje, jel mora biti, kako negdje procitah, crna slova na bijeloj pozadini, ili su prihvatljive i oni moderni dizajni, koji se obicno rade katerom, recimo siva slova na crnom kuferu ili crna slova na sivom autu (kao recimo ova na fotki)????

Image
User avatar
jagerbd
NLB Moderator
Posts: 1108
Joined: 18 Feb 2009 08:28
Vozim: Speed triple 1050 - 2005
Vespa PX 200 - 1987

Re: Ohrid 2010.

Post by jagerbd »

e rasprrave oko puta u Ohrid.....ljudi pratim ovo mjesecima, ni ovi nasi sto putuju oko svijeta nemaju dilema ovoliko :P
Speed triple 1050 2005
Vespa PX 200 1987
Post Reply