Page 1 of 4

CG-SRB-H-SK-Austrija-Njemacka-A-SLO-CRO-CG

Posted: 05 Aug 2010 12:25
by Madza
Posle duze vremena i ja se malo provozah.S obzirom da jos od zimus planiram da na ljeto odem sa dragom na malo putovanje,destinaciju sam davno odredio.U startu sam znao da cu Austriju i Njemacku posjetiti,samo je bilo pitanje kuda.
U polasku sam htio preko Italije,pa preko Hrvatske i Slovenije,ali sam se ipak na kraju odlucio da idem preko Srbije i Madjarke na Slovecku,pa u Austriju.
Prosle godine putasestije nisam slikao,ali sam ga ove godine namirio :D
Da pocnemo,polazak iz Podgorice 16.07.10 u 11h:

Image
Image
Image

U Bijelo Polje se nadjosmo sa Mikelijem na kaficu pred izlazak iz CG,ali on velikodusno nas slika,a sebi samo tablicu:

Image

Zlatibor odlicno dodje za pauzu:

Image
Image

Malo smo gubili vrijeme po Beogradu tako da smo se tek uvece slikali pred odlazak za Novi Sad sa nasom drugaricom:

Image
Image

Stizemo u Novi Sad oko 22h i trazimo smjestaj.U samom centru grada nalazimo Hostel (Downtown) gdje smo dobili ogromnu sobu za 25 eura sa ogromnim grafitom na zidu :shock:
Ujutro pakovanje,kafa na trg i polazak dalje:

Image
Image
Image
Image
Image

Mali odmor pred granicu sa Madjarskom:

Image
Image
Image

Maskota puta :D

Image
Image

Na putu prema Budimpesti srijecemo neke interesantne dzipove:

Image
Image
Image

Stizemo u Budimpestu i dajemo se u potragu za smjestajem:

Image
Image
Image
Image
Image

Posto smo se smjestili i odmorili,krenuli smo u nocni obilizak grada.
Cim smo izasli oparili smo se i kranuli u trosenje:

Image
Image
Image
Image
Image

Ujutro nastvaljamo dalje prema Bratislavi:

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Na putu prema Bratislavi na jednoj pumpi nailazimo na neke BMW oldtimer-e:

Image
Image

Stizemo u Bratislavu (SK):

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Re: CG-SRB-H-SK-Austrija-Njemacka-A-SLO-CRO-CG

Posted: 05 Aug 2010 12:52
by Madza
Posle Bratislave idemo dalje za Bec,gdje smo ostali narednih 5 dana:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Mislim da smo jedini ljudi koji su se pentrali na ove lavove u samom centru :D

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Prizor,Ford Mustang iz 60-tih:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Sjutra dan smo posli do Louis-a gdje smo potrgovali malo opreme,a zatim u Hondin salon:

Image

parkirani 990 r ipak nije prosao ne zapazen:

Image

nova VFR 1200 bez kofera kosta EUR 17.790 :shock:

Image
Image

Uvece smo posli do lunapark-a:

Image

primijenio sam sve Podgoricke vjestine tamo :lol:

Image
Image
Image

nastavljamo lijepo da se provodimo:

Image
Image
Image

Re: CG-SRB-H-SK-Austrija-Njemacka-A-SLO-CRO-CG

Posted: 05 Aug 2010 13:07
by Madza
Treci dan smo posli do Schonbrun dvorca:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Cetvrti dan smo otisli do bazena da se malo ohladimo:

Image
Image
Image

Re: CG-SRB-H-SK-Austrija-Njemacka-A-SLO-CRO-CG

Posted: 05 Aug 2010 13:43
by Madza
Sjutra dan smo nastavili preko Linz-a za Salzburg,gdje smo nocili.Kada smo krenuli iz Beca prema Linz-u mala nezgoda se desila.Naime,mrezica koja je drzala ranac i bubreznjak je popustila i stvari su pale po putu na brzinu oko 160km/h.
Od bubreznaka ni traga,dok se ranac drzao na mrezicu i :

Image
Image
Image
Image

nastavljamo i pocinje najstrasnija kisa:

Image
Image

Stizemo u Salzburg i nocimo.Ujutro dorucak i nastavljamo prema Minhenu.Kisa i dalje pada:

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Konacno stizemo u Minhen i odmah nalazimo smjestaj.Kisa staje i krecemo u obilazak grada:

Image
Image
Image
Image
Image

Trg Mairenplatz:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Sjutra dan idemo u obilzak BMW centra i Olimpiskog centra,kao i Olimpiskog parka i sela:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Re: CG-SRB-H-SK-Austrija-Njemacka-A-SLO-CRO-CG

Posted: 05 Aug 2010 14:01
by Madza
Olimpijski park:

Image
Image

U parku smo se popeli na toranj visine 300m odakle se vidi cijeli BMW kompleks,park i grad:

Image
Image
Image
Image
Image

U Olimpijskom parku smo naisli na spomenik Jevrejskim sportistima koji su bili zrtve teroristickog napada od strane Palestinaca.
Taj dogadjaj je ujedno i okoncao Olimpijske igre 1972.
Nakon toga naisli smo i na zgradu gdje su ih drzali kao taoce.Po tome je i snimljen film "Minhen" Steven Spielberg-a:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image




Re: CG-SRB-H-SK-Austrija-Njemacka-A-SLO-CRO-CG

Posted: 05 Aug 2010 14:27
by Madza
Obisli smo i dvorac Nymphenburg:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Vracamo se u grad:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Ujutro,pakovanje i kretanje nazad prema Salzburg-u.Na izlazu iz Minhena sa lijeve strane slikali smo Allianz Aren-u.

Image
Image
Image

Vracamo se pored Austrijskih Alpa za Sloveniju:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Re: CG-SRB-H-SK-Austrija-Njemacka-A-SLO-CRO-CG

Posted: 05 Aug 2010 14:44
by Madza
Stizemo u Sloveniju:

Image
Image
Image
Image
Image

Posle provedenog dana u Ljubljani,uvece nastavljamo za Zageb:

Image
Image

Ujutro razgledanje Zagreba i nastavljamo prema Splitu:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Sjutra dan posle Splita direktno smo posli za nasu lijepu Crnu Goru i zavrsili nas put od 16 dana i 3.700 km.

THE END !!!

Re: CG-SRB-H-SK-Austrija-Njemacka-A-SLO-CRO-CG

Posted: 05 Aug 2010 15:24
by Hogar
Srecno bilo! Vidim fino ste se proveli. Nego, jesi li koristio za sta onu uticnicu? :D

Re: CG-SRB-H-SK-Austrija-Njemacka-A-SLO-CRO-CG

Posted: 05 Aug 2010 16:50
by bu2rider
svaka cast....lijepa tura nema sto :clap:

Re: CG-SRB-H-SK-Austrija-Njemacka-A-SLO-CRO-CG

Posted: 05 Aug 2010 17:26
by Freeman
Odlican putopis ili bolje reci putoslik :) . Samo steta sto niste prosli i korz Cesku, odnosno Prag.