Page 1 of 1

Suzuki GS500-vase misljenje

Posted: 04 Oct 2010 14:34
by SuperMoto_Fan
Ljudi, interesuje me vase misljenje u vezi ove masine.Koliko sam citao svi ga hvale, ali reko' da vas pitam.
Jos me interesuje, moze li se kod nas nac' dobro ocuvan primjerak, posto ih ne gledam nesto previse?
Konkretno me interesuje E model, odnosno naked varijanta.
POzdrav!

Re: Suzuki GS500-vase misljenje

Posted: 04 Oct 2010 18:58
by Galiot
Posedujem model GS 500 E iz 1994.godine. Stara ali zaista provjerena mašina,rijetko se tu šta kvari a i ako se pokvari svaki mehaničar će otkloniti kvar. Bolji su modeli od 1994 i mlađi. Na našim cestama su zaista rijetkost,ni ovaj moj je nije vidio preko 5 godina:)

Re: Suzuki GS500-vase misljenje

Posted: 04 Oct 2010 19:23
by wrong rider
Motor vrijedan svih pohvala. Kod nas ih malo ima ali možeš za baš malo para trgovat u Srbiju platit carinu i Pdv i to je to, mislim da se veoma isplati doveo sam kavasakija 500 koštale su me sve obaveze zajedno sa registracijom kod nas 500e.

Re: Suzuki GS500-vase misljenje

Posted: 04 Oct 2010 23:32
by Maki
Dobar motor ali i dosta mali. Ne znam kojih si si ti gabarita ali ako nisi sjedio na njemu ili ga barem gledao iz blizine onda to prvo uradi. U svakom slucaju jako fin klasicni naked.

Re: Suzuki GS500-vase misljenje

Posted: 04 Oct 2010 23:59
by SuperMoto_Fan
Nijesam imao prilike da sjedem na njega, i bas me interesuje kako bi to izgledalo, posto svi kazu da je bas malen. A ja sam visok nekih 187, mada, nadam se da cu se nekako spakovat' na njega, posto mi se svidja motor.
@Galiot Je li tvoja masina ispravna, prodaje li se mozda? Izbaci neku sliku, ako ti nije tesko.
POzdrav!

Re: Suzuki GS500-vase misljenje

Posted: 05 Oct 2010 08:07
by DrMracni
odje mozes naci par slika

http://www.bikepics.com/suzuki/gs500/" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Suzuki GS500-vase misljenje

Posted: 05 Oct 2010 13:38
by Galiot
Moj GS 500 E nema puno dodirnih tačaka sa serijskim motorom. Nadam se da ćemo uspjeti ove zime završiti motor jer ruku na srce nije ostalo još puno. Kažem nije sličan serijskom jer je izmenjena prednja viljuška-stavljena USD sa duplim diskovima,točkovi su promjenjeni-stavljene magnezijumske felge,prednja 3.5x17 i zadnja 5.5x17. Zadnja viljuška je proširena da prihvati taj točak,kao i prenos tj,prednji zupčanik. Sjedalo,volan,komplet zadnji kraj-sve je promjenjeno,dodan je i amortizer volana,K&N filter,Termignoni auspuh pod mašinom. Onako,dosta posla ali je to sve fino ispalo,ma nadam se da ćete viditi na proljeće finalni proizvod.

Re: Suzuki GS500-vase misljenje

Posted: 05 Oct 2010 14:30
by SuperMoto_Fan
Opa, super, nijesam znao da ga preradjujes. Mogao bi otvorit temu i detaljno opisat' projekat, ako imas volje.
Ja jedva cekam da vidim rezultat prerada, siguran sam da dobro izgleda.
Pozdrav!

Re: Suzuki GS500-vase misljenje

Posted: 26 Oct 2010 00:37
by SuperMoto_Fan
Evo sad mi na pamet pade jos jedna stara masina. Honda cb 500, slicna masina kao suza,samo je ova valjda veca malo..
Sta mislite o njoj, isplati li se uzet to cudo, i moze li se uopste nac' kod nas, kolika je potrosnja i sl?
Naravno mislim na neku babu(tu oko 90-og godista), jbg, nema se para :(
POzdrav!