Page 1 of 4

Zippo

Posted: 29 Mar 2011 11:34
by crna bd
Neznam koliko nas ima zippo,ali evo mesta gde se mozemo ispricati o istom...
Trenutno imam,juce popravljen, :idea: ,20 godina star zippo...cuvacu ga i mazicu ga i pazicu ga.. :D :dance: :D i neznam kako cu ga zvati :D :D :D
Elem, ako nekoga nesto interesuje bilo sta u vezi odrzavanja,kupovine original benzina,kremena,recimo "originalnosti" zippa,tu sam.
Koliko sam sunjala po netu i belom svetu da popravim ovaj,svasta sam saznala! :drool:
Pretpostavljam da ne treba da naglasavam da mi je zippo pre L.K. bio deo licnih stvari :D

Re: Zippo

Posted: 29 Mar 2011 12:24
by Nik15
http://img03.allegroimg.pl/photos/orygi ... 1512551178" onclick="window.open(this.href);return false;
ja imam ovakav star 15godina, nikad koristen... pa me interesuje isto sto i tattoo-a

Re: Zippo

Posted: 29 Mar 2011 12:50
by DrMracni
evo detaljna procedura! :think:

Image

i onda moras se malo potruditi da ga aktiviras

Image

Re: Zippo

Posted: 29 Mar 2011 14:57
by DrMracni
:romance-grouphug:

Re: Zippo

Posted: 29 Mar 2011 22:42
by SteX
imao sam zippo 4 godine, i kad sam sletio sa motora ljetos u HN neko ga je maznuo sa poda... onda sam kupio novi (al stari ne mogu prezalit plache mi se zaije mi je njega shto izgubih chitaj shto mi ga ukrashe nego shto sam se slomio) a ovdj novi evo skoro godinu dana za mjesec i neshto svaki moguci upajach koji kupim izgubim bez zippo prije telefon zaboravim no njega ;D mazim ga pazim ga zovem ga zippanchic :D

Re: Zippo

Posted: 30 Mar 2011 11:01
by crna bd
[quote="Tattoo"]Dobro si se javila ...

imam nov, jos neraspakovan zippo .... ima li neka posebna procedura, tj. treba li da se stavi kremen ili ima u njemu? Ima li kakve veze to prvo punjenje benzinom ?

Hvala !

1.Vrlo je bitno da ti je benzin original,sta god bio taj original za nase trziste,ali opet ima razlike.
Razlikovaces ih po truglu koji postoji na limenci za benzin.Ako je ispupcen,tj. rukom opipljiv,uzimaj njega.Prepoznatljiv je i po ceni,3eura u Pg,Budva 5.recimo.
Ostali na trafici su bas skart,bez tog trougla i neznam po kojoj ceni,zavisi.Imas ih i za 2 eura.Ali ti upropaste upaljac za 100 eura :)

2.Ista stvar i sa kremenom.Najbolje u ovlascenoj prodavnici,swach shopovima koji uglavnom drze i zippo program,uzimas ono pakovanje od 5 komada,sa tockicem crvenim na vrhu.
Ali nema potrebe za sad jer verovatno imas u tom novom i trajace ti dugo.

Sto se tice prvog punjenja,ne nalivaj ga( i ne cini to nikad),i ne podizi mu onaj sundjer pa da ispod sipas benzin.
Nego onako kako je,dok ne upije dobro,ponovi u toku nedelje jos koji put.I to je to.
Posle sljaka.
Koja mu je oznaka odozdo? Sta pise?
Pozdrav ;)

Re: Zippo

Posted: 30 Mar 2011 11:04
by crna bd
SteX wrote:imao sam zippo 4 godine, i kad sam sletio sa motora ljetos u HN neko ga je maznuo sa poda... onda sam kupio novi (al stari ne mogu prezalit plache mi se zaije mi je njega shto izgubih chitaj shto mi ga ukrashe nego shto sam se slomio) a ovdj novi evo skoro godinu dana za mjesec i neshto svaki moguci upajach koji kupim izgubim bez zippo prije telefon zaboravim no njega ;D mazim ga pazim ga zovem ga zippanchic :D
:D

Re: Zippo

Posted: 03 Apr 2011 10:26
by crna bd
Osmice su ok,sluzice te dobro,samo ga hrani originalom:)

Re: Zippo

Posted: 03 Apr 2011 22:07
by Roki
Kunem se da si to sve znao .... samo si htio da se pofalis ;)

Re: Zippo

Posted: 12 Apr 2011 21:34
by tdm93
sto znaće one oznake na dnu