Da nije ko za druzenje do Alpa ?

Predlozi za putovanja, izleti informacije za moto skupove
Post Reply
jaka
Stoper
Stoper
Posts: 47
Joined: 24 Nov 2010 22:13
Vozim: Bombardier baja 650
Contact:

Re: Da nije ko za druzenje do Alpa ?

Post by jaka »

Evo malo za dušu. Prave Alpe, koje sam vozio 2012 godine.
http://vimeo.com/45896071" onclick="window.open(this.href);return false;
bokibd
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader
Posts: 1163
Joined: 29 Sep 2009 18:06
Vozim: versys 1000
Contact:

Re: Da nije ko za druzenje do Alpa ?

Post by bokibd »

Sto se tice smjestaja u Alpe, tu se nemoj opterecivati. Skoro svi izdaju smjestaj kao kod nas na primorje. Tako da dje god dojdes lako ces nac smjestaj na licu mjesta. Ako rezervises unaprijed samo se vezujes rokovima, i mestom na koje moras stic u odredjeno vrijeme. Ovako bez rezervacije si slobodan i mozes u toku voznje promjenit rutu voznje ako ti se neki dio vise svidja od drugog.
pokrivanje bazena i terasa, keramicko kompozitni bazeni compasspools.
http://www.alukov.me" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.compasspools.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
dule
Grijač guma
Grijač guma
Posts: 409
Joined: 31 Aug 2010 14:02
Vozim: KTM 990 ADV

Re: Da nije ko za druzenje do Alpa ?

Post by dule »

ovo sam vec gledao na drugom forumu, nema tu mnogo sta da se kaze treba samo da se sjedne na motor i da se obidje sve ovo , ovo je raj za nas bajkere :dance:
a sto se tice smjestaja , naravno necu nista rezervisati bas zbog toga , jedino sta me zanima je cijena prenocista i gdje mogu naci najeftini smjestaj, moze i jednu noc da se razapne taj sator da vidimo i to kako je :lol:
bokibd
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader
Posts: 1163
Joined: 29 Sep 2009 18:06
Vozim: versys 1000
Contact:

Re: Da nije ko za druzenje do Alpa ?

Post by bokibd »

Cijena ti je od nekih 20 eura po osobi pa navise. Sto se tice satora, ne znam kakvi su zakoni ali mislim da nije dozvoljeno bas bilo dje kampovat. Na to treba pazit.
pokrivanje bazena i terasa, keramicko kompozitni bazeni compasspools.
http://www.alukov.me" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.compasspools.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
DrMracni
NLB Moderator
Posts: 5758
Joined: 03 Feb 2009 09:19
Vozim: KTM 990 Adventure
KTM 350 Freeride
Location: Niksic - Kotor
Contact:

Re: Da nije ko za druzenje do Alpa ?

Post by DrMracni »

jaka wrote:Evo malo za dušu. Prave Alpe, koje sam vozio 2012 godine.
http://vimeo.com/45896071" onclick="window.open(this.href);return false;
odlicno... vjerovatno cu i ja put tih krajeva tako da je svaka info pozeljna.
do sad Alpe sam obilazio samo zimi
Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!
http://www.monteguide.me" onclick="window.open(this.href);return false; - Motorbike Tours Montenegro https://www.facebook.com/monteguide/" onclick="window.open(this.href);return false;
dule
Grijač guma
Grijač guma
Posts: 409
Joined: 31 Aug 2010 14:02
Vozim: KTM 990 ADV

Re: Da nije ko za druzenje do Alpa ?

Post by dule »

bokibd wrote:Cijena ti je od nekih 20 eura po osobi pa navise. Sto se tice satora, ne znam kakvi su zakoni ali mislim da nije dozvoljeno bas bilo dje kampovat. Na to treba pazit.
moram se raspitati za to kampovanje, a cijene su dosta korektne. a reci mi kakva su tamo ogranicenja , gdje se trebam paziti od policije , ne bi volio da mi tamo negdje napisu prijavu :naughty:
Pejamachine
Grijač guma
Grijač guma
Posts: 303
Joined: 20 Nov 2012 14:36

Re: Da nije ko za druzenje do Alpa ?

Post by Pejamachine »

Cim udjes u at pa ides pravo pa desno i sa lijeve strane uvjek stoje..zato tu uspori da te ne ufate...:)))))

Naravno sala mala...nisam mnogo proputovao ali ja bih spremio jedno 200 za kazne..

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
User avatar
DrMracni
NLB Moderator
Posts: 5758
Joined: 03 Feb 2009 09:19
Vozim: KTM 990 Adventure
KTM 350 Freeride
Location: Niksic - Kotor
Contact:

Re: Da nije ko za druzenje do Alpa ?

Post by DrMracni »

pametije je strogo se drzati ogranicenja, ili prati nekog ako vidis, manje vise postuju se ogranicenja... kazne su velike tako da oprez.
Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!
http://www.monteguide.me" onclick="window.open(this.href);return false; - Motorbike Tours Montenegro https://www.facebook.com/monteguide/" onclick="window.open(this.href);return false;
bokibd
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader
Posts: 1163
Joined: 29 Sep 2009 18:06
Vozim: versys 1000
Contact:

Re: Da nije ko za druzenje do Alpa ?

Post by bokibd »

dule wrote:
bokibd wrote:Cijena ti je od nekih 20 eura po osobi pa navise. Sto se tice satora, ne znam kakvi su zakoni ali mislim da nije dozvoljeno bas bilo dje kampovat. Na to treba pazit.
moram se raspitati za to kampovanje, a cijene su dosta korektne. a reci mi kakva su tamo ogranicenja , gdje se trebam paziti od policije , ne bi volio da mi tamo negdje napisu prijavu :naughty:
Nesto puno policije nisam primjetio po putevima. Vidio sam ih svega par puta. Svakako ne treba da se divlja. Ali dobra je stvar sto su im ogranicenja realna. Nema kao kod nas da na otvorenom putu stvaljaju ogranicenja od 50-60 km/h tamo dje nema potrebe samo da ti pare uzmu.I generalno nema da odredjuju brzinu za svaku dionicu posebno, nego u Austriju ti je van grada ogranicenje 100 km/h a u gardu 50 km/h. Sto znaci cim vidis tablu sa oznakom naseljenog mjesta smanji na 50, a cim vidis tablu sa prestankom naseljenog mjesta slobodno mozes stotinu. U Italiji ti je 50 u gradu 90 van garda.
pokrivanje bazena i terasa, keramicko kompozitni bazeni compasspools.
http://www.alukov.me" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.compasspools.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
dule
Grijač guma
Grijač guma
Posts: 409
Joined: 31 Aug 2010 14:02
Vozim: KTM 990 ADV

Re: Da nije ko za druzenje do Alpa ?

Post by dule »

odlicno je to, to se moze postovati,POSTENI NEKI LJUDI :D a kako ide sa putarinama, i da li se placa prelazak prevoja ili tome slicno ?
Post Reply